ДОМА / ИЗВЕСТУВАЊА / Известување 26.11.2010

Известување 26.11.2010

ЈКП Дервен ги известува своите ценети корисници дека на 27ми Ноември (сабота) во периодот од 8:00 до 11:00 часот ќе биде прекинато водоснабдувањето на дел од ул. Самоборска и дел од ул. Благој Ѓорев (од станбената зграда бр. 57 до раскрсницата кон Здравствен дом), поради неопходен зафат на водоводна линија.

Благодариме за разбирањето.

Check Also

03.03.2011

Ги информираме граѓаните дека на 28.02.2011 година ЈКП Дервен започна со работните активности за чистење …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *