ДОМА / Вести / Расчистување на улиците по невремето

Расчистување на улиците по невремето

По обилните дождови деновиве, вработените од Сектор Комунална хигиена работат на расчистување на наносите од земја и кал на повеќе локации во градот.

Исто така, проверете

Чистење на излетничките места

Исчистено е крајбрежјето на е. Младост, летниковците и пешачките патеки од отпадот оставен од излетниците …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *